SON GÂZİ YÂKUP SATAR ALLAH'A KAVUŞTU

M. Kerem Doksat      3 Nisan 2008 Perşembe      4552Şu anda televizyonda son gâzinin, 6 çocuğundan 50 torun sâhibi olan 110 yaşındaki Yâkup Satar'ın Eskişehir'deki Hacı Seyit mahâllesinde oturduğu evinden vefat haberini seyrediyorum. Öyle vasiyet etmiş, evimde öleyim demiş. Nasibini bulmuş. Torunu diyor ki "bugün benim de doğum günüm; kulağıma ilk Kurân'ı o okumuş; hep bana hayatını, yaşadıklarını, kıymetini bilmemiz gereken şeyleri anlattı".

Devletlû'nun riya dolu mesajı okunuyor. Hayret, "Türk üst-kimliğinin büyük koruyucusu" filân demiyor. Belki de sürmenaj olmuş, Atatürk'ten de bahsediyor!

Akabinde de gene gene gene o konuşuyor; "AB'ye girmek için lütuf, iâne istemiyoruz" filân diyor. Halkımızın %99'unun Müslüman olduğunu, AB'nin bizimle zenginleşeceğini, bizim girmemizi yürekten desteklediklerini falan anlatıyor.

Ergenekon diye Türklüğü öldürme operasyonunun bu memleketteki ayağının mimarı gene gene gene konuşuyor!

Ne de olsa o bir politikacı; tam bir politikacı.

Gerekçesi ve esası ne olduğu belirsiz, "yüz binlerce sayfa kanıt var, ancak yazarız" denen operasyondan sonra yaşattırıldıkları stresten dolayı 80 küsur yaşındaki İlhan Selçuk zatürre (pnömoni) olup Amerikan Hastânesi'ne yatıyor, 70 yaşındaki Kemâl Alemdaroğlu hipertansiyon sebebiyle Alman Hastânesi'nde 4 gün kalıyor. Mütareke medyasının "susma hakkını kullandı" dediği Kemâl Alemdaroğlu'nun aslında böyle bir şey yapmadığını, sâdece ne için gözaltına alındığını anlayamadığı ve kendisine sorulacak suâl bulunamadığı, neyle suçlandığını kestiremediği için konuş(a)madığını öğreniyoruz!

*

Evvelki hafta kırklı yaşlarında, çok başarılı, GAPçı Çoban Sülü'nün esas doktoru olan Ankara'daki Güven Hastanesi Doktorlarından Fethiye Sümer Güllap (42) gripten vefat etti.

Bu rahmetli kimdi biliyor musunuz?

Devletlû'nun yorgunluktan kan şekeri düşüp de fenalaştığı(!), çok becerikli şoförünün araba durmadan kapı açmaya kalkınca kilitlenen kapısını aynı zekâdaki korumasının balyozla açtığı ve âcilen kaldırıldığı hastânede onu hayata döndüren insan sûretindeki melek. Herhâlde sus(turul)ması icap ediyordu ki, Allah onu erkenden yanına aldı. Ergenekon alamayınca.

2008'de, başkentimizin en güzide hastânelerinden birinde çalışan bu uzman doktor daha kırkındayken gripten vefat ediyor. Son gâzi Yâkup Satar 110 yaşında eceliyle Hakk'a kavuşuyor.

Çin'de Türk'lere reva görülen mezâlim vahşet boyutunda, mütareke medyasında tık yok!

Kürt asıllı, mütedeyyin bir âileden gelen ama iliklerine kadar Türk olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın, Atatürk'ün ilke ve inkılâplarına alenen aykırı davranıldığı gerekçesiyle iktidar partisinin kapatılması için açtığı davadan dolayı hakaretin bini bir para. Bakarsanız, http://www.yargitaycb.gov.tr/ mekânında Atatürk resmini göreceksiniz.

Bu arada, bakıyor ki pabuç pahalı, Bahçeli kulübesine dönüyor ve Devletlû'ya yüklenmeye başlıyor. Nasıl olsa şimdilik misyonu tamamlandı; gerektiğinde gene harekete geçer.

*

2008'de, başkentimizin en güzide hastânelerinden birinde çalışan bu uzman doktor daha kırkındayken gripten vefat ediyor ama son gâzi Yâkup Satar 110 yaşında eceliyle Hakk'a kavuşuyor + 80 küsur yaşındaki İlhan Selçuk zaatürre (pnömoni) olup Amerikan Hastânesi'ne yatıyor + 70 yaşındaki Kemâl Alemdaroğlu hipertansiyon sebebiyle Alman Hastânesi'nde 4 gün kalıyor.

*

Ergenekon ha! Türklüğün doğuş efsânesi bu acayip operasyona verilen isim.

Van'da alenen Kürt ayaklanması provası yapılıyor. Arap Kürt Partisi'nden gık yok. Ayrılıkçı Kürt Partisi'nin Van İl Merkezi zâten olayların ana merkezi, pencerelerinden polise taş atılıyor; Show TV'de seyrediyoruz. Aynı grubun gazetesi olan Akşam'ın şaşı(rmış) başmuharriri ulusalcılık aleyhinde kalemşorluk yapıyor. Bu ne perhiz, bu ne lâhana turşusu!

Ulusçuluk, ulusalcılık suç ilân ediliyor ve 2008'de, başkentimizin en güzide hastânelerinden birinde çalışan bu uzman doktor daha kırkındayken gripten vefat ediyor ama son gâzi Yâkup Satar 110 yaşında eceliyle Hakk'a kavuşuyor + 80 küsur yaşındaki İlhan Selçuk zaatürre (pnömoni) olup Amerikan Hastânesi'ne yatıyor + 70 yaşındaki Kemâl Alemdaroğlu hipertansiyon sebebiyle Alman Hastânesi'nde 4 gün kalıyor. İP'nin aynı yaşlardaki lideri ve yakınları hâlâ "içeride".

Ergenekon ha!

Son dakika golü: AB, PKK'yı terör listesinden çıkardı; 2004'de Türkiye'nin baskısıyla kerhen almışlar, artık ayıp ettiklerini fark edip vazgeçmişler. Ne kadar itibarımız var bakın! Devletlû bize izah edip ikna olmamızı sağlar Allah'ın izniyle, biz de fındık gibi yeriz tabii ki. Türklüğü aşağılamak da suç olmaktan çıkma yolunda (301. madde).

Anlayana.

   Hey gidi Yâkup Satar büyüğüm.

      Tam zamanında göçüp gittiniz, çünkü bunlara ne beyniniz ne de yüreğiniz dayanırdı!

         Bobby, Peder, Tanju ve siz dörtlü tavla turnuvası yapıp bize ebedî maşrıktan göz kırpın.

Mehmet Kerem Doksat - İstinye - 03 Nisan 2008 Perşembe

Paylaş Paylaş
Yeni Eklenen Yazılar

AĞRISIZ YAŞAMAK

Ağrı, vücut dokusuna zarar veren veya verebilme potansiyelindeki uyaranlara bağlı olarak ortaya çıkan, vücudun belli bir...

KÜRT SORUNU

25. 11. 2006'da memleketimizin önde gelen terör uzmanlarından Ercan Çitlioğlu'nun dâvetlisi olarak Bahçeşehir Üniversite...

KOSOVA'NIN BAĞIMSIZLIĞI VE PANDORA'NIN KUTUSU

Biraz önce Kosova'nın bağımsızlığı ilân edildi ve Pandora'nın Kutusu açıldı!Bir Türk ve Müslüman olarak sevinemiyorum. S...

SERDAR AKİNAN'IN PEK DE KATILMADIĞIM YAZISI'

Akşam Gazetesi'nin yazarlarından ve televizyoncu Serdar Akinan bu sefer altına imza atmayacağım, atamayacağım, bir öncek...

İZMİRDE İTİBARINI TAZELEYEN BİR MEKAN ALTINKAPI

İzmir Hilton Oteli'nde ve Altınkapı Restoran'da başımıza gelenleri yazmıştım. Biraz evvel Sayın Cüneyt Altınkapı aradı...

 
Web Tasarım Sapka.org   ©