SOSYETEDEN HABERLER

M. Kerem Doksat      11 Temmuz 2013 Perşembe      6360

Sosyetenin gelecekte adından en çok söz ettirecek olan kadınları onlar. Güzellikleri, zarafetleri, şıklıkları ve eğitimleriyle kendi kuşaklarındaki diğer kadınlardan bir adım önde yer alıyorlar.

İş hayatlarındaki başarılarıyla da dikkat çeken ve katıldıkları her davette bütün bakışları üzerlerinde toplayan İstanbul sosyetesinin bu “yeni nesil kadınlarının” ortak özelliği ise bekâr olmaları.

 

İş dünyasının önde gelen isimlerinden esku bankacı Uğur Balkaner ile Tanju Moltay'ın güzel kızı Azade Balkaner sosyetenin genç kuşak temsilcilerinden. California Üniversitesi'nde Uluslararası işletme, politika, ekonomi eğitimi alan bu genç hanım, şuan bir pazarlama şirketinde üst düzey yönetici olarak görev yapıyor.

 

Başarılı iş adamı İnan Kıraç'ın kızı, Brown Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra kendi şirketleri bünyesinde faaliyet gösteren Sirena Marine Yat üretimin başına geçerek iş hayatına atıldı. 1984 doğumlu olan İpek Hanım başarısıyla gözde bir iş kadını olmayı başardı.

Senem Kibar

Otomotiv Sektörünün önde gelen kurumlarından Hundai'nin patronu iş adamı Ali Kibar ve Şafak Kibar'ın kızı, Yeditepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra iş dünyasına kendi aile şirketleri olan Kibar Holding'te başladı. 1984 doğumlu, yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı şirketlerinde başarılı bir grafik çizmesiyle dikkat çekiyor.

 

Demsa Holding’in sâhibi olan Demet Sabancı – Cengiz Çetindoğan çiftinin büyük kızı 1993 doğumlu ve moda üzerine olan eğitimini New York'ta tamamlamak üzere. Kendi şirketleri Demsa'da Yönetim Kurulu Üyesi, önümüzdeki aylarda tam olarak şirketteki görevinin başkanı geçecek.

 

Merhum iş adamı Sakıp Sabancı'nın torunu Sevil Sabancı'nın, Eran Tapan ile evliliğinden dünyaya gelen kızı, halen eğitimine Londra’da devam ediyor. 1993 doğumlu ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi, eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı Holding'te görev alması bekleniyor.

Esra Eczacıbaşı

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ile İstanbul Modern San’at Müzesi Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı'nın kızı. Türkiye'den Harvard’a giden başarılı öğrenciler arasında yer alıyor. San’at tarihi eğitimi aldı, okulu bitirince annesi Oya Eczacıbaşı'nın en büyük yardımcısı oldu. 22 yaşında, aynı zamanda kendi Holdingleri olan Eczacıbaşı'nda Yönetim Kurulu Üyesi.

 

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jeff Hakko ile Carole Hakko'nun  26 yaşındaki kızı, cemiyet hayatının genç kuşak gözde isimlerinden. Vakko Holding Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda davetlerin gözde isimleri arasında yer alıyor.  Fashion Management dalında University of the Arts Londra'dan mezun olmuş. Şu an Christofle Türkiye'nin marka müdürlüğü görevini üstleniyor.

Pia Hakko

Vakko Holding ve Power Group Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko'nun boşandığı eşi Bettina Machler'den dünyaya gelen kızlarından. Babasının yolunda ilerliyor. Hâlen Londra’da St. Martin’s Üniversitesi’nde moda tasarımı dalında eğitim alıyor ve zaman buldukça da Türkiye'ye gelerek şirketlerinde staj yaparak iş hayatına alışmaya çalışıyor.

Hilâl Kosif

Kosifler Otomotiv'in patronu Hasan Kosif ile Meral Kosif'in kızları, başarılı ve gözde bir iş kadını. 1978 doğumlu, Leeds Üniversitesi'nde İşletme ve yöneticilik eğitimi aldıktan sonra Kosifler Otomotiv'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başladı ve halende bu görevini sürdürüyor.

Pelin Akın

2010 yılında İngiltere’de Surrey Üniversitesi İspanyolca İşletme Bölümü’nden mezun oldu, Türkiye’ye döndükten sonra TAV Havalimanları bünyesinde çalışmaya başlayarak geleceğin yöneticisi olarak yetiştirilmek üzere MT Programına alındı. Farklı departmanlarda farklı iş süreçlerinin içinde bulundu. Sırasıyla İnsan Kaynakları, Proje Finansmanı, Bütçe, Muhasebe Departmanlarında görev yaptıktan sonra Yatırımcı İlişkileri ve İç Denetim Bölümlerinde çalıştı. Bunun yanı sıra 1999 yılında Hamdi Akın önderliğinde kurulan TİKAV (Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı)’da Mütevelli Heyet Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalarda bulunmuş. London School of Economics’de kurulan Çağdaş Türkiye Araştırmalar Kürsüsü’nde ise Danışma Kurulu Daimi Üyeliği ile Akfen’i temsil ederek 2010 yılından beri kürsü başkanlığını yürütmektedir. GYİAD üyesi olmuş, Akfen Holding’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Arzu Sabancı ve Aslı Üstünkaya Ekinci ise baloya katılan davetlilerle özel olarak ilgilendiler.

 

 

Paylaş Paylaş
Yeni Eklenen Yazılar

AĞRISIZ YAŞAMAK

Ağrı, vücut dokusuna zarar veren veya verebilme potansiyelindeki uyaranlara bağlı olarak ortaya çıkan, vücudun belli bir...

KÜRT SORUNU

25. 11. 2006'da memleketimizin önde gelen terör uzmanlarından Ercan Çitlioğlu'nun dâvetlisi olarak Bahçeşehir Üniversite...

KOSOVA'NIN BAĞIMSIZLIĞI VE PANDORA'NIN KUTUSU

Biraz önce Kosova'nın bağımsızlığı ilân edildi ve Pandora'nın Kutusu açıldı!Bir Türk ve Müslüman olarak sevinemiyorum. S...

SERDAR AKİNAN'IN PEK DE KATILMADIĞIM YAZISI'

Akşam Gazetesi'nin yazarlarından ve televizyoncu Serdar Akinan bu sefer altına imza atmayacağım, atamayacağım, bir öncek...

İZMİRDE İTİBARINI TAZELEYEN BİR MEKAN ALTINKAPI

İzmir Hilton Oteli'nde ve Altınkapı Restoran'da başımıza gelenleri yazmıştım. Biraz evvel Sayın Cüneyt Altınkapı aradı...

 
Web Tasarım Sapka.org   ©